טארוט

אומרים על קלפי טארוט שהם הפתרון לתעלומות בחיים. בכל אחד מהם יש עולם שלם, פירושים רבים, סמלים ושיעור עבור תסריט החיים שלנו. הם עונים לנו על הכול, לפעמים בתשובה ולפעמים בשאלה, במסר לדרך שבה אנו מתנהלים, ממה אנחנו מתעלמים ועוד…
אלו הם קלפי טארוט, ובכל קריאה אנחנו יוצאים למסע נוסף לחיזוק המודעות וההתפתחות שלנו. את קלפי טארוט ניתן לראות במגוון גרסאות, כל צייר בחר להדגיש כיוונים אחרים בקלף. בחפיסה יש 78 קלפים המתחלקים לשני סדרות, העיקרית, הארקנה הגדולה המחזקת את המישור הרוחני בקריאה והמשנית הארקנה הקטנה המתקשרת לעולם החומר, העולם הגשמי ובאה לידי ביטוי ביסודות מים (יסוד הגביעים) מטות (יסוד האש) חרבות (יסוד האוויר) ואדמה (יסוד המטבעות).
קבוצה נוספת באה לידי ביטוי בקלפי טארוט החצר, מייצגים את ההזדמנויות שלנו בחיים, שלבי ההתבגרות, שנים עשר המזלות המתקשרים לפן האסטרולוגי וכמו כן גם כיוונים לקריירה ולימודים. בעבר היה מנהג של חלק מהקוראים להוציא מהפריסות את הקלפים האלו, אך עם זאת חשוב לציין כי הם חשובים עבור נתיבי קריירה ותכונות ההתנהלות שלנו.
המילה ארקנה, פירושה תעלומה, כלומר לא גלוי, בעיסוק המיסטיקה, השואל רוצה לקבל תשובות לעיתים שהוא יודע אותם ולעיתים בנושאים שאינם ידועים ובהירים בחייו.

איך זה עובד? איך כדאי לנו לבחור את השאלות?

פריסת הקלפים טארוט מתחלקת לשניים עד שלושה שלבים עיקריים:
בשלב הראשון, נערבב את הקלפים על מנת לנקות השפעות קודמות, הקלפים עוברים מאדם ולאדם ומנושאים רבים לחדשים לכן נכון תמיד לבצע את תהליך הערבוב, לאחר מכן, נבחר שאלה לדוגמא: האם נכון לי (לדוגמא) לצאת עם X לדייט.
לאחר מכן נערבב את הקלפים פעם נוספת ונפסיק או כאשר נחליט בעצמינו או כאשר השואל יגיד להפסיק לערבב.
נבצע את הפריסה המתאימה לנושא השאלה.
לעולם בשלבי החצייה והעברת הקלפים טארוט נשתמש ביד שמאל, היד האינטואיטיבית ונמצאת בצד של הלב.
בכל תהליכי הערבוב בעצם, במקום לחשוב שאנחנו מבלבלים את הקלפים נבין שאנחנו מסדרים את סיפור החיים שלנו, בלי לראות אותו, ע”פ האינטואיציה, ובשלב שליפת הקלפים טארוט ובפריסה לכל מיקום יש משמעות לגבי השפעת הקלף על נושא השאלה.

האם זה מפחיד? האם זה מנוגד לדת?

קלפי טארוט הם כלי שיש לדעת להשתמש בו כמו בכל תחום, כאשר לוקחים אותם ככלי לייעוץ לקבלת תמונה רחבה יותר ולמקום של צמיחה אין סיבה שהדבר יהיה מנוגד לדת או משלב אלמנט של הפחדה אך כמו בכל תחום יש הלוקחים את העולם הזה לעולמות כישוף שאסורים בדת.

איך כדאי לכם לשאול את השאלה?

לנסח שאלה הנכונה לנטיית הלב שלכם, לדוגמא אם אתם רוצים לעזוב את מקום העבודה, תשאלו האם נכון לי לעזוב את מקום העבודה הנוכחי ולא האם נכון לי להישאר במקום עבודתי.
לנסח שאלות אקטיביות, האם נכון לי לפעול בתחום…. ולא האם הוא יתקשר אלי? כך שכאשר תקבלו תשובה תדעו מה עליכם לעשות, איך תקדמו את עצמיכם.
מומלץ ואף יותר ממומלץ לכתוב את השאלות ולא לשאול אותם לעיתים תכופות פעמים נוספות על מנת לא ליצור בלבול בחשיבה.

תפריט נגישות