טיפים לבחירת שם לתינוק

Meaning of names 03אחד הצעדים הכי חשובים שלנו כהורים הינו הרגע שבו עלינו לבחור את השם של הילד שלנו, יש כל כך הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון לפי ההחלטה המכרעת. טיפים לבחירת שם הינם חשובים מאוד, היהדות מייחסת לשם הפרטי משמעות רבה ולכן יהודים רבים מתייעצים עם רבנים ואנשי דת טרם ההחלטה על השם של הרך הנולד – חשוב מאוד לפני שבוחרים שמות לילדים לדעת מהם ההנחיות והטיפים הטובים ביותר על פי היהדות.

טיפים לבחירת שם על פי היהדות

היהדות מייחסת חישוב גדולה אל כל הנושא של פירוש שמות, שמות לבנים הם חשובים מאוד מכיוון שהם ניתנים לילד במעמד קדוש מאוד של ברית המילה ולכן יש לשקול בכובד ראש ולבדוק לעומק את השם אותו אתם בוחרים לילדכם. כמובן שישנם מספר טיפים שניתן לפעול על פיהם בעת בחירת השם.

הדבר הראשון שהכי חשוב לזכור, לפני הכל הינו בחירת שם שההורים מרוצים ממנו. על פי היהדות ההורים הם אלה שזכותם לתת לילד את שמו ולכן עליכם בתור הורים להיות שלמים ושבעי נפש עם השם אותו הענקתם לילד שלכם. לאחר ההחלטה בין שתי ההורים ההמלצה היא להתייעץ עם רב על מנת להיות בטוחים שהשם הוא בעל משמעות חיוביות.

טיפ נוסף שחשוב לזכור כאשר בוחרים שם על פי היהדות הינו שם בעל משמעות חיובית, הדרך הטובה ביותר לבחור שם על פי היהדות הינה דרך שם של צדיקים הידועים ביהדות או מנגד שם המופיע בתנ”ך – הבחירה בשם של צדיק או שם של דמות חיובית מן התנ”ך תביא לילד את התכונות הטובות והחיוביות של אותו אדם ממנו נלקח השם.

טיפ שלישי ואחרון שיש לקחת בחשבון בעת בחירת השם לילד הינו שמות לבנות הם של בנות בלבד ושמות של בנים הם של בנים בלבד – שימו לב שכאשר קוראים לבן על שם של בת או להפך זה עשוי לגרום להצקות מיותרות של ילדים אחרים עקב השם של הילד ולכן עדיף למנוע את זה בטרם הילדים יגיעו אל אותו הגי.


עמוד זה נצפה 18,312 פעמים
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4.00 out of 5)
Loading...

מידע נוסף על פירוש שמות

פירוש שמות על פי נומרולוגיה

משמעות שם המשפחה

פירוש שמות לפי הקבלה

טיפים לבחירת שם לתינוק

שינוי שם – שינוי מזל