פירוש שמות

Meaning of names 01אחד הדברים שהכי מייחדים אותנו בתור אנשים הוא השם שלנו. הדבר היחיד שנשאר עם כל בן אדם מהיום שהוא נולד ועד יומו האחרון – זה השם שלו – אם כי מדובר על שמות לבנים או שמות לבנות לכל שם יש את פירושו. פירוש שמות זה אחד הדברים שרוב האנשים רוצים לדעת – לפעמים הפירוש של שמם זה דבר שמגבש את דרך חייהם או לעיתים דבר שגורם לאנשים מסוימים להחליט שהשם שלהם והפירוש שלו אינם מתאימים להם ובעקבות כך הם משנים אותו.

פירוש שמות – משפיעה על הפן החברתי

כאשר הורה נותן לילד שלו את שמו הוא אינו מודע לכך שלעיתים שם זה עלול להשפיע בצורה שלילית על ההסתגלות שלו מבחינה חברתית.

 הדבר הטוב ביותר הינו לבחור שם עם משמעות ופירוש חיובי, כל זאת על מנת למנוע מצב של לעג או לעיתים אפילו השפלה של הילד רק בגלל שמו או פירושו של השם.

מהם הסיבות הפופולריות ביותר לגיבוש שם?

פירוש שמות זה תורה מורכבת ומעניינת אך לעיתים אנו תוהים מהם הסיבות שגרמו להורים שלנו לבחור דווקא בשם שאותו העניקו לנו. הסיבות הן רבות ולעיתים גם לא הגיוניות ממש – אך ישנם מספר סיבות שהן הפופולריות והנפוצות ביותר שבגללן ההורים בוחרים את שם ילדיהם.
האותיות שמרכיבות את שם האדם הם אחת הסיבות המרכזיות לבחירת שם. ישנם הורים אשר מאמינים שלכל אות יש סיפור מפני עצמה, לכל אות יש משמעות שהיא מביאה איתה לשם וכך בעצם מגיעים אל פירוש שמות. בעקבות כך הורים רבים מחפשים את פירושי האותיות ומרכיבים את שמות ילדיהם על פי הפירושים שלהם.
סיבה נוספת פופולרית לא פחות היא הרצון להעביר שמות במסגרת המשפחתית כלומר לקרוא לילד על שם בן משפחה אחר. ילדים רבים מקבלים את שמותיהם בסוג של ירושה ונקראים על שם סבא שלהם או אבא שלהם ובכך משמרים את מורשתו באמצעות השם. לסיבה זו המשמעות של השם היא פחות קריטית ולא המניעה במקרה של מתן השם.

סיבה שלישית שנפוצה מאוד כאשר בוחרים לילד את שמו הינה החודש או השנה בה הילד נולד או מנגד המקום והמדינה שבה נולד הילד. ישנם ילדים רבים אשר שמם הוא שם החודש העברי בו הם נולדו או ישנם מקרים אחרים בהם ילדים נקראים על שם מדינה או אזור בו הם נולדו. במקרה כזה הפירוש של השם פשוט יותר ואינו מורכב כמו בשאר המקרים.

פירוש שמות זה ממש תורה שלמה

ישנם אפשרויות רבות שבהם ניתן לפרש שם של אדם כזה או אחר. ניתן לפנות אל אנשי מקצוע אשר עבודתם המרכזית היא פירוש שמות באמצעות מגוון דרכים: קלפים, ספרי קודש, חקר ומחקר על ההיסטוריה וכך הלאה. כל אדם במהלך חייו מברר בסופו של דבר מה הפירוש של השם שנתנו לו הוריו על מנת להסיר את הערפל של עיתים קיים.


עמוד זה נצפה 23,145 פעמים
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)
Loading...

מידע נוסף על פירוש שמות

פירוש שמות על פי נומרולוגיה

משמעות שם המשפחה

פירוש שמות לפי הקבלה

טיפים לבחירת שם לתינוק

שינוי שם – שינוי מזל

One Comment

  1. ציון
    21/08/2020 @ 04:35

    למדתי דברים חדשים.
    תודה רבה

    Reply

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות