פירוש שמות לפי הקבלה

Meaning of names 05פירוש שמות על פי הקבלה היא אחד הדברים שחשובים לכל בן אדם יהודי מאמין, יהודים רבים מוצאים את עצמם מתייעצים עם הרב לפי שהם בוחרים את השם של הילד שלהם על מנת לקבל אישור ולקבל את פירוש השם לפני שהם נותנים אותו לילד. על פי השקפת עולמה של הקבלה שמות לילדים יאפיינו אותם גם בהמשך החיים שלהם – כלומר השם שניתן לילד יבליט את אותם תכונות אשר מזוהות עם השם הזה.

רבים נוטים לזלזל בכך של פירוש השם תהיה השפעה על האופי של הילד, אך על פי הקבלה פירוש שמות זה אחד המאפיינים שיהיו מזוהים עם הילד ועם התכונות שיובילו אותו במהלך כל חייו – ישנם אנשים שלוקחים את העניין צעד אחד קדימה ובוחרים את הפירוש שהכי מתאים להם ומשייכים אותו אל הילד.

הורים רבים פונים אל אנשי קבלה ורבנים על מנת לקבל את חוות דעת על השם אותו בחרו לילד שלהם, ובמידה והם מגלים שהשם אינו מתאים לילד ועשוי להשפיע לרעה על תכונותיו של הילד – הם פשוט ישנו את השם ויחליפו אותו בשם עם פירוש טוב ורגוע יותר.

פירוש שמות על פי הקבלה זה הרבה מעבר לשם עצמו, ישנה משמעות לעוד מוטיבים בשם שעשויים לגרום לשינוי תכונות ואופי. ראשית להגייה של השם יש משמעות גדולה, לעיתים במידה והוגים את השם בצורה שונה מהרגיל ניתנת משמעות שלילית שעשויה לשנות את התכונות של הילד. בנוסף להגייה גם לצורה שבה השם נכתב יש משמעות גדולה, לעיתים ישנם שמות שניתן לכתוב אותם במספר ווריאציות – לכל ווריאציה כזאת יש משמעות ותכונות אופי מפני עצמה.

לכן במידה ואתם רוצים להתייעץ עם רבנים או אנשי קבלה על פירוש השם אותו אתם מעניקים לילד שלכם, תזכרו לברר את כל הפריטים הקטנים עד לעומק של משמעות השם על מנת להיות בטוחים שאתם בוחרים את השם הנכון לילד שלכם – תבררו האם יש משמעות להגייה לא תקנית של השם או לכתיבה שגויה של השם וכך תמנעו עוגמת נפש.עמוד זה נצפה 34,265 פעמים
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

מידע נוסף על פירוש שמות

פירוש שמות על פי נומרולוגיה

משמעות שם המשפחה

פירוש שמות לפי הקבלה

טיפים לבחירת שם לתינוק

שינוי שם – שינוי מזל