שינוי שם – שינוי מזל

Meaning of names 04שמו של כל אחד ניתן לו בדרך כלל במעמד הלידה או על פי היהדות בברית. פירוש שמות חשובה מאוד ובעצם השם יהווה את כרטיס הביקור של האדם עוד בטרם יצא לאנשים להכיר אותו. לעיתים אנשים רבים אינם שבעי רצון עם השם אשר ניתן להם וברצונם לשנות את השם אל שם אחר על מנת לגרום לשינוי כזה או אחר ממספר בחינות.

שינוי שם – מהם הסיבות הגורמות לכך?

ישנן סיבות רבות אשר עשויות להיות אלה המשפיעות על אדם וגורמות לו לשנות את שמו לחלוטין, הרי צריך המון אומץ וכוח נפשי על מנת לשנות את שמך – בטח בגיל בוגר יחסית לאחר שהרבה אנשים מכירים אותך בשמך הישן.

הסיבה הראשונה שעשויה לגרום למצב שבו אדם ירצה לשנות את השם שלו היא המלצה של דמות כזאת או אחרת. אנשים רבים נוטים לתת למשמעות השם ולכל הנושא של פירוש שמות נפח גדול מאוד בחייהם, ולכן כאשר מתברר להם שהפירוש של שמם אינו חיובי הם נוטים להקשיב לכך ובסופו של דבר לשנות את שמם, לעיתים באופן נקודתי על ידי הוספת אות או מספר אותיות ולעיתים באופן מוחלט בשינוי מלא של השם.

מדוע לשנות את השם?

סיבה נוספת שעשויה לגרום לשינוי שם הינה עזיבת תרבות או מדינה ומעבר למקום זר. לרוב כאשר אדם מגיע אל מקום חדש ושונה עם שפה או תרבות שונה מזו שהוא מכיר והשתייך אליה לפני כן הוא נוטה לשנות את שמו על מנת להתאים את עצמו בצורה הטובה והאידיאלית ביותר למקום החדש – השינוי הראשון יתבצע על ידי החלפת השם בתקווה שהשינוי הפנימי יגיע ביחד איתו על מנת שהוא יוכל להסתגל ולהסתדר במקום החדש.

סיבה שלישית ואולי הנפוצה ביותר הינה מסיבות אישיות – אנשים רבים נוטים שלא לאהוב את שמם מסיבות שונות ולכן האופציה האידיאלית ביותר עבורם היא לשנות אותו על מנת להביא לתחושת סיפוק גבוהה יותר מזו הקיימת אצלם כרגע. האמונה היא שכאשר משנים את השם לעיתים גם משתנה המזל והאישיות כולה חווה סוג של חידוש ותקומה מחדש.


עמוד זה נצפה 12,801 פעמים
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

מידע נוסף על פירוש שמות

פירוש שמות על פי נומרולוגיה

משמעות שם המשפחה

פירוש שמות לפי הקבלה

טיפים לבחירת שם לתינוק

שינוי שם – שינוי מזל